نحوه انجام ایمپلنت دندان

نحوه انجام ایمپلنت دندان

با پیشرفت علم و فناوری در دنیای امروز دور از ذهن نیست که هر فردی خواه زن یا مرد به فکر استفاده از این فناوری ها نباشد. البته یکی از بارزترین شاخصه های استفاده از آن در رابطه با سلامتی انسان است و ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه های جایگزین پیشنهادی ما برای داشتن دندان هایی زیبا و سالم می باشد . حال در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر به بررسی چیستی ایمپلنت و همچنین مراحل انجام آن به طور کامل خواهیم پرداخت تا اطلاعات بیشتری قبل از انجام ایمپلنت در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت  دندان روش نوینی است که در بین مردم برای خود بسیار جا باز کرده است و کسانی که به سلامت دهان و دندان خود و همچنین زیبایی چهره خود می اندیشند به فکر استفاده از این تکنولوژی می افتند. برای استفاده از این روش ابتدا یک دندانپزشک خوب پیدا کنید تا با حوصله و دقت به تمام سوالات شما در این رابطه پاسخ دهد. سپس دندان پزشک درمرحله اول باید وضعیت فک و استحکام استخوان آن را بررسی کند تا از محکم بودن آن اطمینان حاصل کند. چون در صورت عدم استحکام لازم استخوان استفاده از این روش سودی ندارد.

سپس دندانپزشک به ادامه کار می پردازد. اگر می خواهید ایمپلنت دندان شما موفق باشد بهتر است تمام مراحل کار را به صورت کامل انجام دهید. در ادامه دندانپزشک حفره ای  برای ایمپلنت در لثه شما ایجاد می کند و سپس ایمپلنت را در آن قرار می دهد و بعد لثه را دوباره جمع کرده و می دوزد تا اطراف آن جوش بخورد. در مرحله بعد جراح لثه را باز و یک درپوش فلزی به جای پیچ قرار می دهد تا لثه اطراف ایمپلنت به تدریج التیام یابد.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت انواع گوناگونی دارد و شاید حدود 100 نوع از آن در بازار یافت شود ولی شاید بپرسید که کدام نوع بهتر است. باید گفته شود که معیار خوبی ایمپلنت دندان بازسازی استخوان در اطراف آنها است و ایمپلنتی بهتر است که کمتر استخوان فک در اطراف آنها تحلیل رفته باشد و یا بعد از انجام عمل تحلیل برود چون در این حالت ایمپلنت را با شکست مواجه می کند. پس بهتر است قبل از شروع و اقدام در مورد ایمپلنت کاملا تحقیق کنید.

مراقبت از ایمپلنت دندان

گاهی لازم است که بعد از عمل ایمپلنت دندان مراقبت بعد از عمل داشته باشیم و گاهی هم این کار ضرورتی ندارد. ولی مواقعی هم دیده شده است پس از عمل احتیاج به مصرف داروی ضد درد برای کنترل درد وجود دارد.متخصص ایمپلنت تشخیص میدهد در مواردی که بیمار حساسیت مربوط به درد دارد که پس از یکی دو روز رفع شده است. بیمار برای چندین روز احتیاج به خوردن غذاهای نرم دارد تا ایمپلنت به تحمل فشار عادت کند ولی پس از مدتی بیمار می تواند به روال عادی خوردن خود بازگردد. ولی همیشه به خاطر داشته باشیم ایمپلنت همیشگی نیست و مانند دندان واقعی خودمان شاید بیشتر احتیاج به نگهداری و نظافت دارند و باید تحت نظر دوره ای دندانپزشک باشیم.

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندان داشته باشند

با اینکه ایمپلنت یک تکنولوژی نوین است ولی باز هم هستند کسانی که نمی توانند از آن استفاده کنند که به چند مورد از آنها می پردازیم. کسانی که به رشد کامل نرسیده اند. خانم های باردار، کسانی که به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارند و همچنین این نکته بسیار ضروری است که بدانید افرادی که دندان قروچه می کنند نباید ایمپلنت دندان داشته باشند چون احتمال شکستن ایمپلنت در آنها بسیار زیاد است و باعث آسیب دیدگی شدید در ناحیه لثه می شوند.

حال بعد از بررسی تمام نکات و مراحل انجام ایمپلنت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب هست یا خیر؟ همچنین توصیه همیشگی ما به شما این است که برای انجام این کار به دندانپزشک خوب در تهران و با سابقه مراجعه نمایید تا از کیفیت کاری که قرار است بر روی دندان های شما انجام گیرد اطمینان کامل داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

42 + = 44