لبخند لثه ای چیست؟ راه های درمان لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای

لبخند لثه ای چیست؟ راه های درمان لبخند لثه ای

آیا می دانید لبخند لثه ای، به چه لبخندی می گویند؟ آیا راه های درمان لبخند لثه ای را می دانید؟ آیا می دانید، درمان این عارضه تا چه میزان بر افزایش زیبایی لبخند شما می افزاید؟ اگر به دانستن پاسخ سوالات فوق علاقه مند هستید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید؟

منظور از لبخند لثه ای چیست؟

بعضی افراد در هنگام خندیدن علاوه بر آنکه دندان هایشان نمایان می شود، بخش زیادی از لثه دندان های بالایی شان هم نمایان می شود، که کنار هم قرار گرفتن رنگ سرخ لثه ها و سفیدی دندان ها، جلوه زیبایی ایجاد نمی کند، این افراد دچار عارضه ای با نام لبخند لثه ای هستند. داشتن لبخند لثه ای از عواملی است که لبخند افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد و گاها مشاهده شده که این نوع لبخند، اعتماد به نفس افراد را به شدت کاهش داده است. اما راه حل درمان آن چگونه است؟ چگونه می توان لبخند لثه ای را درمان کرد؟شما برای درمان لبخند لثه ای باید به متخصصان دندانپزشکی مراجعه کنید. در واقع علل و درمان های مختلفی برای درماناین عارضه وجود دارد، شما با مراجعه به متخصص دندانپزشکی، می توانید با علت داشتن لبخند لثه ای آشنا شوید و پس از دانستن علت، بهترین نوع درمان را با مشورت با متخصص دندانپزشکی پیدا کنید.

انواع لبخند لثه ای:

لبخند لثه ای انواع مختلفی دارد، در واقع منظور از انواع لبخند لثه ای، شدت لثه ای بودن لبخند می باشد، که شدت لثه ای بودن لبخند را هم با میزان لثه ای که در هنگام خندیدن، مشخص می شود، بررسی می کنند. در ادامه شما را با انواع لبخند لثه ای آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

 •  خفیف: در حالتی که میزان لثه نمایان شده، هنگام لبخند کمتر از 25 درصد ارتفاع دندان ها باشد، لبخند لثه ای از نوع خفیف می باشد.
 •  متوسط: در صورتی که میزان لثه نمایان شده در هنگام لبخند، در حدود 25تا50 درصد ارتفاع دندان ها باشد، لبخند لثه ای از نوع متوسط می باشد.
 •  پیشرفته: در صورتی که میزان لثه نمایان شده در هنگام لبخند، بیش از 50 درصد ارتفاع دندان ها باشد، لبخند لثه ای در حالت پیشرفته قرار دارد.
 • شدید: اگر میزان لثه نمایان شده در هنگام لبخند، در حدود 100درصد ارتفاع دندان ها باشد، لبخند لثه ای شدید می باشد.

 لبخند لثه ای را چگونه درمان کنیم

چه عواملی سبب ایجاد لبخند لثه ای می شوند؟

علل مختلفی برای به وجود آمدن عارضه لثه ای شدن لبخند افراد مختلف وجود دارد، که در ادامه به معرفی برخی از آنان می پردازیم.

 • کوتاه بودن لب بالایی را می توانیم به عنوان یکی از دلایل مهم بیان کنیم.
 • بیش فعال بودن لب بالا هم می تواند، دلیلی بر ایجاد این عارضه باشد، به این صورت که لب های فرد، در حالت عادی مشکلی ندارند، اما در هنگام صحبت کردن بیش از حد بالا کشیده می شوند.
 • بیش از حد بزرگ بودن لثه ها هم در داشتن لبخند لثه ای تاثیر گذار می باشد، در این حالت بخشی از ارتفاع دندان در پشت لثه پنهان می ماند و دندان ها کوتاه به نظر می رسند.
 • از دیگر دلایل این عارضه می توانیم به عمودی بودن بیش از حد فک اشاره کنیم،  در صورتیکه فک بیش از حد عمودی باشد، یعنی راموس کوتاه باشد و فک بالا بیش از حد رشد کرده باشد، ما با این عارضه مواجه می شویم.

همانطور که می بینید علل مختلفی وجود دارد که سبب می شود لبخند شما لثه ای شود. برای دانستن دلیل لبخند لثه ای، شما حتما باید به یک متخصص دندانپزشک در تهران مراجعه کنید و از بخواهید دلیل لثه ای بودن لبخند شما را، به شما بگوید و همچنین بهترین درمان این عارضه را هم به شما معرفی کند.

چطور لبخند لثه ای را درمان کنیم

 • جراحی لثه: در صورتیکه طول لثه های شما بیش از حد بلند باشد،طوریکه طول دندان های شما کوتاه به نظر آیند، بهترین درمان، جراحی لثه در جهت افزایش طول تاج دندان ها می باشد. اگر می خواهید به اطلاعات جامع تری در رابطه با انواع جراحی لثه دست پیدا کنید، خواندن مقاله انواع جراحی لثه را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • ارتودنسی: در صورتیکه دندان های شما کوتاه نباشند، اما ارتفاع لثه شما بیش از حد زیاد باشد، بهترین درمان ارتودنسی می باشد، در این درمان با اعمال فشار بر دندان های بیرون زده، دندان ها به جای مناسب خود باز می گردند و در جای درست خود تراز می شوند. در این روش دندان ها را به سمت بالا هدایت می کنند.
 • جراحی فک: در صورتیکه مشکل لبخند لثه ای شما به دلیل مشکلات فک باشد، شما باید به یک متخصص فک مراجعه کنید و اقدام به جراحی فک خود کنید، در این روش جراح فک بالا را به سمت نوک زبان حرکت می دهد.
 • تزریق ژل و بوتاکس:همانطور که گفتیم برخی افراد از کوتاه بودن لب بالا رنج می برند، این افراد می توانند از طریق تزریق ژل و بوتاکس، مشکل خود را به صورت موقتی برطرف کنند.

البته روش های دیگری هم برای درمان این عارضه وجود دارد، که در مقالات بعدی آن ها را برای شما ذکر می کنیم.

عوارض درمان

در صورتیکه درمان را به یک متخصص دندانپزشکی بسپارید، درمان لبخند لثه ای عارضه خاصی ندارد. اما در صورتیکه درمان را به کسی که تخصص ندارد بسپارید، احتمال تحلیل ریشه ها، حساس شدن ریشه دندان ها، مطلوب نبودن نتیجه زیبایی و درکل رساندن آسیب به دندان ها وجود دارد.

هزینه درمان

هزینه درمان با توجه به نوع عارضه متفاوت می باشد، در واقع هزینه درمان با توجه به شرایط لثه ها، فک و دندان هر فرد متفاوت می باشد، برای اطلاع از هزینه های درمان شما باید با دندانپزشک خود مشورت کنید، متخصص دندانپزشکی با توجه به برنامه درمانی که برای شما دارد هزینه درمان شما را مشخص می کند.

در این مطلب ما تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با خنده لثه ای، دلایل ایجاد آن و همچنین راهکارهای درمانی آن آشنا کنیم. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد، از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید از شما کمال تشکر را داریم، لطفا ما را در مقالات بعدی همراهی کنید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری :

دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

86 − 84 =