انواع جراحی لثه

انواع جراحی لثه

انواع جراحی لثه

آیا با انواع جراحی لثه آشنایی دارید؟ آیا می دانید، چرا باید لثه را به تیغ جراحان بسپاریم؟ هدف از نوشتن مقاله امروز صحبت در رابطه با انواع جراحی لثه می باشد، اگر به این موضوع علاقه دارید، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.
در مقالات قبلی ما در رابطه با دلایل تحلیل لثه، نکات ضروری در جراحی لثه و مراقبت های بعد از جراحی لثه با شما صحبت کردیم، در این مقاله و در ادامه مقالات مرتبط با لثه می خواهیم، شما را با انواع جراحی لثه آشنا کنیم.

چرا باید لثه را به تیغ جراحان بسپاریم؟

برای آنکه شما با انواع جراحی لثه آشنا شوید، در ابتدا باید بدانید چرا ما به جراحی لثه نیاز پیدا می کنیم، در واقع بنا به چه دلایلی ما لثه خود را به تیغ جراحان می سپاریم؟
دلایل متعددی برای جراحی لثه ها وجود دارد، از جمله این دلایل می توانیم به تشخیص جراح لثه برای نیاز به جراحی اشاره کنیم، در مواردی که نسوج و بافت های اطراف دندان بنا به دلایلی نظیر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، استعمال دخانیات و … سلامت خود را ازدست می دهند، جرم می گیرند و یا تحلیل می روند و امکان بازسازی و ترمیم آن ها وجود ندارد، بنا به تشخیص جراح لثه شما باید لثه خود را به تیغ جراحان بسپارید. البته همانطور که خودتان هم می دانید داشتن لبخندی زیبا آرزوی بسیاری از افراد است، گاها مشاهده می شود که بیماران در راستای افزایش زیبایی دندان ها و لبخندشان اقدامبه جراحی لثه می کنند، جراح لثه از طریق جراحی لثه طول تاج دندان ها را افزایش می دهد و به زیباتر شدن لبخند بیمار کمک می کند.
در ادامه این مطلب ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا شما را با انواع جراحی لثه آشنا کنیم، از اینکه با ما همراه هستید، کمال تشکر را از شما داریم.

انوع جراحی لثه کدامند؟

1- جراحی لثه با هدف کاهش عمق پاکت
2- جراحی لثه با هدف بازسازی نسوج
3- جراحی لثه با هدف پیوند نسوج نرم
4- جراحی لثه با هدف افزایش طول تاج و داشتن لبخند زیبا
در ادامه این مطلب می خواهیم توضیح مختصری در رابطه با هر یک از موارد بالا برای شما ذکر کنیم.

جراحی لثه با هدف کاهش عمق پاکت

اصلی ترین دلیل برای بیماری های لثه وجود با کتری می باشد، که به صورت یک پلاک چسبنده و بدون رنگ بر روی دندان ها قرار می گیرند. در صورتی که لثه ها و دندان های شما از سلامت کامل برخوردار باشند، لثه کاملا به دندان ها نزدیک می شود و به آن می چسبد، در غیر ای ن صورت و به مرور زمان عمق پاکت ها افزایش می یابد، و فضای بسیاری برای باکتری ها ایجاد می شود. تجمع باکتری ها و افزایش عمق پاکت ها در نهایت منجر به تخریب استخوان دندان ها و تحلیل رفتن لثه ها می شود، در صورتی که این مشکل خیلی پیشرفت کند، امکان لق شدن دندان ها هم وجود دارد. با توجه به اینکه امکان تمیز کردن پاکت های عمیق شده در منزل به کمک رعایت بهداشت وجود ندارد، شما حتما باید به پزشک جراح لثه مراجعه کنید، جراحان لثه عمل کاهش عمق پاکت ها را انجام می دهند. در این عمل جراح از طریق کنار زدن بافت لثه اقدام به خارج کردن باکتریهای ایجاد کننده بیماری می کند. این عمل به بافت لثه کمک می کند تا چسبندگی بهتری به استخوان و دندان ها پیدا کند.

جراحی لثه با هدف بازسازی نسوج

همانطور که در مورد قبل گفتیم، اصلی ترین دلیل بیماری های لثه وجود باکتری در پاکت ها می باشد، که به مرور زمان منجر به تحلیل رفتن لثه و از دست رفتن استخوان دندان می شود که در نهایت، منجر به لق شدن دندان و کشیدن آن می شود. پزشکان با هدف ترمیم بافت ها و نسوج اقدام به جراحی لثه می کنند، در این روش که با هدف بازسازی نسوج و استخوان از دست رفته صورت می گیرد، روند تخریب معکوس می شود.

انواع جراحی لثه

جراحی لثه با هدف پیوند نسوج نرم

بنا به دلایل بسیار بیماری های پریودنتال می توانند منجر به تحلیل لثه و از بین رفت بافت ها و نسوج لثه شوند، که نتیجه تحلیل لثه و از بین رفتن بافت ها و تحلیل لثه عریان شدن دندان ها می باشد، اصولا یک فرد معمولی نمی تواند متوجه دلیل این مسئله شود، اما یک متخصص لثه به راحتی می تواند متوجه دلایل تحلیل لثه شود و به بیمار در درمان کمک کند. در واقع جراح لثه دلایل تحلیل لثه از جمله عدم رعایت بهداشت، مسواک زدن دندان ها با مسواک های محکم، استعمال دخانیات و …را مشخص می کند و پس از آن یک عمل پیوند نسوج نرم برای پوشش ریشه ها و دندان ها انجام داد، که پیوند لثه از بافت های کام و یا دیگر نواحی صورت می گیرد. عمل پیوند نسوج از تحلیل و تخریب بیشتر استخوان های دندان و لثه ها جلوگیری می کند.

جراحی لثه با هدف افزایش طول تاج و داشتن لبخند زیبا

همانطور که پیش تر گفتیم، برخی از بیمارها با هدف افزایش طول تاج دندان ها و داشتن لبخند و دندان های زیبا اقدام به جراحی لثه می کنند. معمولا این بیمارها در حالت لبخند لثه های بیرون زده و دندان های کوچک دارند، که همین امر دلیلی است بر پنهان شدن طول حقیقی دندان ها، برای برطرف کردن این مشکل و افزایش طول دندان ها و بهبود وضعیت لبخند پزشکان اقدام به جراحی لثه می کنند. با انجام این جراحی مقادیر بیشتری از ساختمان دندان نمایان می شود، که تاثیر به سزایی در افزایش زیبایی لبخند شما دارد.

در این مطلب ما تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با دلایل جراحی لثه و انواع جراحی لثه آشنا کنیم، امیدواریم که مطلب فوق مورد پسند شما همراهان همیشگی وب سایت دکتر پرند کشاورزی واقع شده باشد، از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید کمال تشکر را از شما داریم.

اشتراک گذاری :

دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

5 + 2 =