آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟

آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟

آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟

معمولا خیلی از شما عزیزان به دنبال پاسخی سوالات خود درباره ی مسائل جراحی ایمپلنت می باشید. اغلب کسانی که تصمیم به انجام جراحی ایمپلنت هستند. به دنبال جواب یک سوال مهم هستند. آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟ و یا می خواهند همه چیز درباره ی ایمپلنت را بدانند.

آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟

و یا درد بعد از جراحی ایمپلنت چه مدت زمان طول می کشد؟  . در این مقاله سعی بر این داریم تا تمامی جواب سوالات شما عزیزان را بدهیم. حتی راه کارهایی را برای تسکین درد بعد از جراحی را به شما عنوان می کنیم.

در زمان شروع جراحی دندانپزشک برای شما تزریق بی حسی را انجام داده و حین جراحی هیچ دردی را احساس نمی کنید و به راحتی کار شما به اتمام می رسد. اما بعد از گذشت مدتی از زمان پس از جراحی و از بین رفتن بی حسی کم کم درد را احساس می کنید. این احساس درد درست مانند این می باشد که شما دندان خود را کشیده اید و چیزی در درون لثه ی شما قرار دارد. این احساس درد و فشار در استخوان فک شما صورت می گیرد. به علت آنکه جراحی ایمپلنت در این ناحیه انجام شده و پینی در داخل استخوان فک شما قرار گرفته. در نظر داشته باشید که پس از جراحی لثه شما در ناحیه جراحی و اطراف آن حساس خواهد شد. اگر بخواهیم جراحی ایمپلنت را با یک جراحی دیگر مقایسه و یا تشبیه کنیم این جراحی را می توانیم به جراحی ارتوپد در مقیاس کوچکتری تشبیه کنیم. دقیقا مانند این می ماند که یک جراحی ارتوپدی در مقیاس کوچک در فک خود انجام داده اید. در نتیجه بیماران عزیز این را باید بدانند و متوجه باشند که این جراحی مانند جراحی های دیگر احتیاج به مراقبت و صبر و تحمل دارد.

هر مقدار که دندانپزشک بگوید که این جراحی را با ملایمت و دقت زیادی انجام می دهد، در هر شرایطی شما باید در نظر داشته باشید که دندان شما کشیده شده و در آن ناحیه حفره ای ایجاد شده که در استخوان فک شما پینی قرار گرفته و تمامی موارد کفته شده فقط برای یک ایمپلنت ساده می باشد. زمانی که شما از این سوال برای شما مطرح می شود که آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ این سوال دو بعد را در نظر دارد. یکسری از بیماران منظورشان درد حین جراحی می باشد. عزیزانی که نگران از درد حین جراحی می ترسند لازم هست اطلاع بدهیم که حین جراحی شما عزیزان دردی را احساس نمی کنید چرا که دندانپزشک شما هم از بی حسی و هم آرامبخش استفاده می کند. عده ای هم منظورشان درد پس از جراحی می باشد. در پاسخ به این سوال: باید بدانید که درد پس از جراحی بسیار شایع می باشد. پس از جراحی درد خواهید داشت و کاملا این درد طبیعی می باشد. تا مدت زمان یک هفته داشتن تورم و درد عادی می باشد پس نگران نباشید.

نکته: عزیزانی که جراحی ایمپلنت را در فک فوقانی خود انجام داده اند در اطلاع باشند که کمبود شدن در اطراف چشم اگر اتفاق افتاد کاملا طبیعی می باشد. برای تمامی مواردی که راجع به درد به شما عزیزان گفته راه حل هایی را برای تسکین درد ارائه می دهیم.

آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟
آیا انجام جراحی ایمپلنت درد دارد؟

چه کارهایی برای کمتر شدن درد بعد از جراحی ایمپلنت باید انجام دهیم؟

1 هفته و یا 10 روز پس از جراحی ایمپلنت باید یکسری از موارد را برای کاهش درد و بهبود خود انجام دهید. این موارد یکسری از اقدامات اولیه می باشد.

  1. استفاده از دارو های مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک:

یکی از راه کارهای موثر برای کاهش درد پس از جراحی استفاده از دارو های مسکن می باشد. می توان گفت مسکن ایبوپروفن موثر تر می باشد. معمولا ایبوپروفن هر 8 ساعت در دوز 600 تجویز می شود. اما به صلاح دید پزشک ممکن است لازم به استفاده ی قوی تری از مسکن ها باشد.

  1. استفاده از کمپرس یخ:

پس از جراحی به احتمال زیاد گونه ها و یا لب شما دچار کمی تورم می شود. برای از بین بردن این تورم و جلوگیری از کبودی لازم است از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر در منزل هستید و دسترسی به داروخانه ندارید خیلی ساده قالب یخ را در حوله ای قرار داده و روی محل مورد نظر قرار بدهید. اگر به داروخانه دسترسی داشتید از کمپرس های یخ مخصوص استفاده کنید.

  1. تهیه آب نمک داغ برای شست و شو دادن لثه ها:

همانطور که به اطلاع شما عزیزان رساندیم لثه ها در اطراف و ناحیه مورد نظر جراحی برای مدتی متورم و حساس می شوند برای کاهش درد و تورم آب نمک داغ را درست کنید و خیلی با ملایمت به مدت 30 ثانیه چندین بار غرغره کنید. مراقب باشید این کار را با شدت انجام ندهید. بهتر است هر 3 ساعت چند بار این کار را به مدت 3 یا 4 روز ادامه دهید. اما در روز های اولیه ی جراحی این کار را بیشتر و به صورت پیوسته انجام دهید. این کار به بهبود شما کمک خواهد کرد.

  1. خوردن غذا های مناسب:

حتما توجه داشته باشید پس از جراحی نباید از غذاهای سفت و خیلی داغ بخورید. سعی بر این داشته باشید که در روزهای اول به خصوص روز اول پس از جراحی از غذاهای سرد و نرم برای خوردن استفاده کنید. خوردن مایعات هم برای شما مفید می باشد.

  1. خوردن بستنی:

این قسمت برای خیلی از شما عزیزان خیلی دوست داشتنی می باشد. معمولا دندانپزشکان پس از جراحی به بیمارانشان توصیه می کنند بستنی یخ را بخورند. علت این را میدانید؟ دلیل این موضوع این می باشد که سرما و یخی بستنی به بسته شدن زخم ایجاد شده در دهان شما عزیزان کمک می کند.

  1. از استعمال دخانیات خودداری کنید:

یکی از توصیه های مهم خودداری جدی در ساعت های اولیه حداقل 24 ساعت استفاده از دخانیات می باشد. در بسیاری از جراحی های دهان این توصیه می شود. چرا که استفاده از دخانیات امکان خون ریزی و بند نیامدن آن در محل جراحی را برای شما عزیزان به همراه دارد.

میزان درد در جراحی ایمپلنت به دلایل بسیاری بستگی دارد. به طور مثال اینکه جراحی ایمپلنت شما به صورت عموم اتجام شده باشد و یا اینکه شما احتیاج به پیوند استخوان داشته اید. این علل مختلف را در مقاله های بعدی به شما عزیزان توضیح خواهیم داد. برای مطالعات تخصصی تر این مباحث به سایت دکتر پرند کشاورزی مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

3 + 2 =