همه چیز درباره ی ایمپلنت

همه چیز درباره ی ایمپلنت

همه چیز درباره ی ایمپلنت

در این بحث 6 مورد از مهم ترین موارد در کاشت دندانی ، توصیه های یک دندانپزشک در ایمپلنت، فواید ایمپلنت، نکاتی درباره ی ایمپلنت، ذکر شده است.

در ابتدا با یک سوال شروع می کنیم. چه ایمپلنت هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند؟

قبل از جواب این سوال برای شما عزیزانی که راجع به ایمپلنت و قیمت ایمپلنت سوال دارید روی آن کلیک کنید.

حال در پاسخ به سوالی که چه ایمپلنت هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند می پردازیم. ایمپلنتهایی که به طور کامل در استخوان فک قرار می گیرند و یا به عنوان ریشه ی دندان جهت نگهداری روکش ها استفاده می شود، از جنس تیتانیوم خالص هستند.

در چه مواردی ایمپلنت توسط دندانپزشک توصیه می شود؟

 • زمانی که فاصله ی دندان ها زیاد باشد که این فاصله هم به دلیل از دست رفتن یک یا چند دندان در مجاور دندان ها طبیعی می باشد.
 • از دست دادن یک دندان های جلویی که موجب فاصله دندانی شده باشد.
 • زمانی که در انتهای قوس دندانی یک و یا چند دندان از دست می رود و تنها یک سمت دارای دندان های طبیعی باشد لازم به ایمپلنت می باشد.
 • زمانی که دندان های هر دو فک را از دست بدهید طبق دستور پزشک می توان کاشت دندان را انجام داد.
همه چیز درباره ی ایمپلنت
همه چیز درباره ی ایمپلنت

6 مواردی مهم در کاشت دندان

 1. یکی از موارد مهم در ایمپلنت دندانی مشورت با دندانپزشک می باشد. کاشت دندانی یک شرایط مناسب جسمی می خواهد. علاوه بر اینکه شما عزیزان سلامتی کامل بدن را باید دارا باشید، استحکام استخوان فک و سلامت لثه هم دارای اهمیت می باشد. میزان موفقیت ایمپلنت به سلامتی موادری که ذکر شد بستگی دارد. به طور مثال اگر شما دارای امراض خاصی و یا مبتلا به براکسیسم منظور همان سایش دندان ها باشید میزان موفقیت جراحی ایمپلنت کاهش می یابد.
 2. موفقیت جراحی ایمپلنت به مواردی مختلفی بستگی دارد . مواردی که شاید در نظر شما دارای اهمیت نباشند اما بسیار تاثیرگذار هستند. به طور مثال : درصد موفقیت ایمپلنت در فک بالا و پایین متفاوت می باشد. اما موفقیت جراحی ایمپلنت 95% اعلام شده.
 3. چه زمانی برای انجام دادن ایمپلنت مناسب تر است؟ بهترین زمان پس از کشیدن دندان می باشد.
 4. یک نکته ی مهم این می باشد که دندان از دست رفته دارای عفونت زیاد بوده یا خیر. چرا که عفونت زیاد دندان باعث از دست رفتن مقدار زیادی استخوان می شود. در نتیجه اگر دندان افتاده دارای عفونت نبوده برای جایگزینی سریع به وسیله ایمپلنت بسیار مناسب می باشد.
 5. دندان هایی که دارای چند ریشه می باشند و جزء دندان های خلفی می باشند پس از کشیدن شرایط جایگزینی سریع را ندارند. به طور معمول باید حدودا 6 هفته صبر کنید.
 6. به طور معمول زمانی که دندانی کشیده می شود به اندازه ای تحلیلی دندانی اتفاق می افتد. به همین علت می باشد که دندانپزشکان سعی بر این دارند که بدون اتلاف زمان پس از کشیدن ایمپلنت را جایگزین کنند.

 ایمپلنت چه فوایدی دارد؟

عده ای به دلایل متفاوت دندان های خود را از می دهند. به طور مثال کسانی که به علت کهولت سن از دست دندان های آنها ایمپلنت را انجام داد. داشتن دندان های مصنوعی متحرک برای هر کسی آسان نیست. این افراد هر چند وقت باید دندان های مصنوعی خود را در آورده و آن را تمیز کنند. خیلی ها خوششان نمی آید دندان متحرک مصنوعی داشته باشند. در نتیجه تصمیم به جراحی ایمپلنت می گیرند. عده ای برای حفظ زیبایی دندان های خود کاشت دندانی را به هر روشی ترجیح می دهند چرا که زیبایی آن نزدیک به دندان طبیعی می باشد. و دسته ای از بیماران هم هستند که احتیاج به پروتز ثابت دارند . برای انجام بریج لازم می باشد دندان های مجاور کمی تراش داده بشوند ب همین دلیل حاضر به آسیب رساندن به دندان های مجاور نمی باشند و جراحی ایمپلنت را انجام می دهند.

نکاتی در باره ی کاشت دندانی که باید بدانید.

 • ایمپلنت ها در بیشتر مواقع دارای عمر طولانی یا مادام العمر هستند

معمولا راه حل قبل از ایمپلنت بریج می باشد. ماندگاری بریج که به دندان های طبیعی متصل شده و به جای دندان های خالی قرار می گیرد تنها بین 5 تا 7 سال می باشد. اگر تمام نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کرده بریج می تواند عمری معادل 10 سال برای شما داشته باشد. اما در صورت رعایت یکسری نکات ایمپلنت دندانی می تواند برای شما مادام العمر باشد.

 • در کاشت دندانی، دندان جا بجا نمی شود

 

افرادی که دارای دست دندان مصنوعی می باشند دارای عدم رضایت هستند. این عدم رضایت دلایل زیادی دارد اما یکی از این موارد تکان خوردن دندان های مصنوعی هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن می باشد که برای افراد خجالت آور است. اما با آمدن ایمپلنت ها تمامی مشکلات حل شده. ایمپلنت دندانی به هیچ عنوان زمان جویدن، خندیدن و یا حرف زدن نه تکان می خورد و نه  از دهان بیرون می افتد. بلکه بسیار مستحکم و با ظاهری طبیعی می باشد.

 

 • داشتن ظاهری زیبا تر با ایمپلنت دندانی

 

اگر شما عزیزان دقت کرده باشید متوجه خواهید شد کسانی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند و یا به طور کل هیچ دندانی ندارند صورت فرورفته و آویزانی دارند و چهره آن ها پیرتر به نظر می رسد. اما ایمپلنت دندانی کاملا شبیه به دندان های طبیعی می باشد و می توانید چهره ای زیبا تر داشته باشید.

 

 • از تحلیل استخوان ها ی جلوگیری می کند

 

زمانی که دندان های خود را می کشید جای آن خالی می شود و دیگر ریشه ای در استخوان فک شما وجود ندارد. در طی زمان همین امر باعث تحلیل استخوان های فک شما می شود. پس بنابراین استخوان فک قدرت و استحکام خود را از دست داده. لازم به ذکر هست که بدانید حتی بریج و یا دندان مصنوعی هم نمی تواند جلوی این تحلیل را بگیرد. با این حال تنها گزینه ای که باعث جلوگیری از تحلیل و کاهش استحکام  استخوان فک می شود ایمپلنت دندانی می باشد. این گزینه از استخوان  فک محافظت می کند و کمک به تولید سلول های استخوانی جدید می کند.

 

 

 

 

 

 


دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

7 + 2 =