قیمت ایمپلنت در تهران

قیمت ایمپلنت در سهروردی تهران

قیمت ایمپلنت در تهران

در درمان ایمپلنت برای بیمار، یکی از مهمترین مولفه ها قیمت است. در این مطلب قصد داریم بهترین قیمت های ایمپلنت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم. البته هزینه ی انجام کار ایمپلنت بسته به کیفیت متریال استفاده شده نیز دارد، در زیر به نکاتی در خصوص ” قیمت ایمپلنت در تهران ” می پردازیم.

قیمت گذاری ایمپلنت در تهران چگونه انجام می شود؟
قیمت گذاری ایمپلنت در تهران چگونه انجام می شود؟

به چه دلیلی دندان های خود را از دست می دهیم؟

بسیاری از افراد هستند به دلایلی مختلفی دندان خود را از دست می دهند. این از دست دادن دندان به دلایل زیر می باشد.

1-عدم رعایت کردن بهداشت دهان و دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان هم برای سلامتی و هم برای زیبایی مهم است. مراقبت از دندان بسیار مهم می باشد چرا که هم بر روی سلامت شما و هم زیبایی صورت شما تاثیر گذار می باشد. تعدادی از اشتباهات بر روی خرابی دندان های ما بسیار تاثیرگذار هستند. این موارد را عنوان می کنیم تا شما عزیزان با رعایت آن بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید. با رعایت این نکات می توانید عمر دندان های خود را بالا برده.

 • استفاده از مسواک کهنه: این نکته را بدانید که انقضای یک مسواک حداکثر 3 ماه می باشد. اگر از مسواکی که بیشتر از این زمان مورد استفاده قرار دادید بدانید که اشتباه کردید. استفاده از مسواک کهنه از لحاظ بهداشتی درست نیست و دیگر قدرت تمیز کردن دندان ها را ندارد.
 • زمانی که صرف مسواک زدن در نظر می گیرید: هدف از مسواک زدن از بین بردن میکروب های دهان و دندان می باشد. خیلی از افراد کمتر از 1 دقیقه برای به تمیز کردن دندانشان اختصاص می دهند. در صورتی که میکروب های دندان زیر 3 دقیقه از بین نمی روند. پس کار بیهوده انجام ندهید و حداقل 3 دقیقه  برای مسواک زدن زمان بگذارید.
 • استفاده از دخانیات: یک از موارد خیلی مهم که بر دهان و دندان تاثیر زیادی دارد استفاده از دخانیات می باشد. استفاده از دخانیات به قلب و ریه ها و … هم تاثیر منفی دارد. اولین اقدامی که یک فرد سیگاری برای سلامت دهان و دندان خود باید انجام دهد کم کردن و به تدریج کنار گذاشتن سیگار می باشد.
 • نگهداری مسواک در مکان های مرطوب: شاید و یا به طور حتمی خیلی از شما عزیزان مسواک خود را در حمام و یا سرویس بهداشتی قرار می دهید. این کار بسیار کار اشتباهی می باشد. چرا که میکروب های زیاده در این محیط ها وجود دارد و رشد می کند. سرعت رشد میکروب ها در مکان های مرطوب خیلی بیشتر می باشد پس برای این وسیله شخصی خود یک مکان مناسبی در نظر بگیرید.
 • خوردن و یا آشامیدن مواد اسیدی: به طور مثال سرکه ی سیب که احتمالا تعدادی برای لاغری و یا موارد دیگر مورد استفاده قرار می دهند. اسید موجود در مواردی که ما استفاده می کنیم باعث پوسیدگی زود رس دندان ها و از بین رفتن مینای دندان و حساسیت دندانی می شود.
 • عدم مراجعه به دندانپزشک: دندان احتیاج به مراقبت و پیگیری زیادی دارد. چرا که شما با مراجعه به دندانپزشک از پوسیدگی و خرابی دندان جلوگیری می کنید. در شرایط معمول یک چکاپ هر 6 ماه ضروری می باشد.
 • کمبود ویتامین D و کلسیم: ویتامین ها و مواد معدنی در شکل گیری و ساخت استخوان ها تاثیر به سزایی دارد. همچنین تاثیر زیادی در سلامتی دندان ها دارد. کمبود این مواد معدنی و ویتامین ها در پوسیدگی دندان ها تاثیر به سزایی دارد.
 • عدم حفاظت از زبان: زبان بخش جدایی ناپذیری ار بهداشت دهان و دندان می باشد. مراقبت و رعایت بهداشت زبان هم بسیار اهمیت دارد.
 • استفاده از دهان شویه به جای استفاده آب دهان خود را شست و شو دهیم. اما افرادی مرتبا دهان خود را با دهان شویه تمیز می کنند.
به چه قیمتی باید با ایمپلنت دندان کاشته شود؟
به چه قیمتی باید با ایمپلنت دندان کاشته شود؟

2. بر اثر سانحه

بعضی اوقات در اثر حادثه مثل: تصادف، زمین خوردگی، و غیره ممکن است تعدادی از دندان ها به علت ضربه ای که به آن وارد شده از بین برود و احتیاج به ایمپلنت باشد.

3. بالا رفتن سن

یکی از عوامل دیگری که باعث از بین رفتن دندان ها می باشد بر اثر کهولت سن می باشد.

از دست دادن دندان های جلویی که در معرض دید هستند و در زیبایی صورت شما بسیار تاثیر گذارند بسیار ناخوشایند می باشد و افراد در صدد حل این مشکل می باشند. راه حل این مشکل هم ایمپلنت دندان یا کاشت دندان یک گزینه مناسب محسوب می شود.

ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت در اصل پین می باشد که فیکسچر نامیده می شود. این پین ها دارای جنسی متناسب با بافت دهان می باشند. جنس آن تیتانیوم خالص می باشد. با جراحی این پین را داخل استخوان فک قرار می دهند و روی آن پروتز ثابت و یا متحرک قابل اتصال قرار می گیرد.

مراحل کاشت ایمپلنت به چه صورتی می باشد؟

بهترین قیمت ایمپلنت در تهران را از ما بخواهید
بهترین قیمت ایمپلنت در تهران را از ما بخواهید

اگر بخواهیم این مراحل را به صورت خلاصه برای شما عزیزان عنوان کنیم به این صورت می باشد که ابتدا ایمپلنت ها به استخوان فک وصل می شود و باید یک دوره ی 4-3 ماهه در استخوان فک قرار بگیرد تا شرایط مناسبی برای قرار دادن تاج دندان فراهم شود. از نظر بهترین متخصص ایمپلنت مراحل دقیق کاشت دندان (ایمپلنت) به صورت زیر می باشد:

 1. تزریق ماده ی بی حسی در محلی مورد نظری که جراحی می شود.
 2. باید پین مورد نظر را در محل مناسب در استخوان فک قرار گرفته شود.
 3. پس از قرار گیری پین در استخوان فک باید برای اتصال آن به فک به مدت 4-3 ماه صبر کنید.
 4. باید یک پروتز موقت برای راحتی بیمار در نظر گرفته شود.
 5. یکی از حساس ترین مراحل در ساخت پروتز قالب گیری ایمپلنت اصلی می باشد.
 6. پس از آماده شدن تاج و روکش دندان ، مرحله ی قرارگیری تاج روی پایه های ایمپلنت می باشد.
 7. در این مرحله کار پزشک متخصص به اتمام رسیده و تنها شما باید توجه به دستورات پزشک خود برای مراقبت پس از جراحی را داشته باشید.

نکته: پس از جراحی ایمپلنت شما عزیزان باید متعهد شوید که به خوبی از سازه ای که در دهان شما قرار گرفته مراقبت کنید و آن را سالم نگه دارید. باید توجه داشته باشید که برای یک کاشت دندان خوب باید استخوانی مستحکم و لثه ی سالمی داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات در ماندگاری ایمپلنت رعایت نکات و مراقبت هایی که پزشک متخصص به شما عزیزان گفته می باشد.

استفاده از ایمپلنت با قیمت مناسب بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان هاست.
استفاده از ایمپلنت با قیمت مناسب بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان هاست.

انواع ایمپلنت ها

ایمپلنت ها انواع گوناگونی دارد که هر کدام متعلق به کشوری می باشد.

ایمپلنت های اروپایی:

ایمپلنت های اروپایی اغلب توسط کشور های فرانسه، آلمان و ایتالیا ساخته می شود. این ایمپلنت ها ی اروپایی قیمت نسبتا بالایی دارند و اغلب در کشور ما به تعدادی کمی وارد می شوند.

ایمپلنت های کره ای:

این جنس از ایمپلنت ها اغلب دارای قیمت های مناسب تری هستند. اکثر ایمپلنت هایی که در کشور ما وارد می شوند از این برند های کره ای می باشند.

ایمپلنت های سوئیسی:

این ایمپلنت ها بسیار رایج برای استفاده توسط پزشکان می باشند چرا که از تکنولوژی بالایی در ساخت آن ها استفاده می شود. دارای کیفیت و مرغوبیت مناسبی در برابر قیمت آن دارد. به همین دلیل استفاده از آن بسیار متداول می باشد.

ایمپلنت های آمریکایی:

ایمپلنت های آمریکایی در اصل در آمریکا اکثرا تولید نمی شوند. این ایمپلنت ها در کره ی جنوبی تهیه می شوند اما برند های معتبر آمریکا روی تولید و بسته بندب آن ها نظارت دارد. دلیل تولید آن در کره ی جنوبی برای این می باشد که ارتباط بین این کشور ها مشکل می باشد و تقریبا امکاه انتقال و مبادله ی قطعات برای تولید نمی باشد پس آمریکا نها نظارت کننده می باشند. این ایمپلنت ها دارای قیمت بالایی می باشند و دارای جنسی مرغوب هم هستند.

چرا باید برای دندان هایمان هزینه کنیم؟
چرا باید برای دندان هایمان هزینه کنیم؟

ایمپلنت ها بر اساس تعداد مرحله ی آن دارای چند نوع می باشند؟

پاسخ این سوال: ایمپلنت ها بر اساس تعداد مراحل آن به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته ی اول ایمپلنت های تک مرحله ای: در ایمپلنت های تک مرحله ای تنها یک بار جراحی صورت می گیرد. به این صورت که ابتدا یک پین با طول مناسبی را انتخاب کرده و طی جراحی در استخوان فک قرار داده و یک طول مشخصی از این ایمپلنت از لثه ی شما بیرون قرار می گیرد و پس از جوش خوردن در زمانی مناسب اباتمنت و تاج روی آن قرار می گیرد. در این روش دیگر احتیاجی به جراحی دوم نمی باشد. در روش یک مرحله ای می توان ایمپلنت و اباتمنت را متصل به همدیگر قرار داد اما در این روش باید دقت لازم را به فشاری که به ایمپلنت می آید را مراقب بود چرا که ایمپلنت به فشار زیاد حساس می باشد. متخصصین از هر دو روش تک مرحله ای و دو مرحله ای استفاده می کنند . تحقیقات نشان داده به طور تقریبی هر دوی این روش ها دارای یک نتیجه ی مناسب می باشند. از متخصص خود بپرسید که از کدام روش برای شما ایمپلنت می گذارد و مراحل آن را برای شما توضیح دهند.

ایمپلنت های دندان دو مرحله ای:

رایج ترین روش ایمپلنت دندان روش دو مرحله می باشد. ابتدا طی  یک جراحی اولیه پین را باید در مکان مناسب در زیر استخوان ها لثه قرار داده و پس از قرار دادن روی آن را با بخیه بسته و باید مدتی تقریبا مشخص را صبر کرد تا کاملا جوش خورده شود و پس از جوش خوردن طی یک جراحی دیگر روی آن را باز کرده برای اتصال اباتمنت و ترمیم. بیشتر متخصصین از این روش برای کاشت دندان استفاده می کنند.

فاکتور های مهمی که باعث انتخاب نوع ایمپلنت می شود:

 1. میزان استحکام ایمپلنت
 2. قیمت ایمپلنت
 3. قسمتی از استخوانی که در دسترس داریم برای جایگذاری ایمپلنت
 4. زمان قرار دادن ایمپلنت
 5. میزان استحکام استخوان
 6. پشتیبانی شرکت سازنده
 7. خدمات پس از فروش

بهترین نوع ایمپلنت از نظر قیمت کدام است؟

اکثر بیمارانی که برای ایمپلنت به متخصص مراجعه می کنند اغلب به دنبال بهترین نوع و جنس از ایمپلنت می باشند. به نظر شما به چه دلیل؟ به دلیل هزینه ی زیادی که می خواهند بابت این درمان پرداخت کنند. میزان موفقیت تمامی درمان های پزشکی بستگی به عوامل متعددی دارد. میزان درمان موفقیت درمان ایمپلنت هم به عواملی مختلفی مانند: دانش و مهارت های متخصص مورد انتخاب شما، نوع ایمپلنت دندانی که توسط متخصص مورد استفاده قرار می گیرد، شرایط لثه و استخوان دندان بیمار، شرایط سلامت بیمار و … بستگی دارد. بنابراین همیشه علاوه بر برند ایمپلنت به مواردی که ذکر شد هم باید توجه بسیاری داشت.

لازم به ذکر است که خدمات ارائه شده بالا با بهترین قیمت در مرکز دندانپزشکی دکتر پرند کشاورزی انجام می شود. ما سعی داریم بهترین قیمت ایمپلنت در تهران را به شما ارائه دهیم. جهت اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

− 1 = 5