متخصص دندانپزشک متخصص و جراح لثه و ایمپلنت دندان در سهروردی تهران

متخصص دندانپزشکی در تهران

متخصص دندانپزشک متخصص و جراح لثه و ایمپلنت دندان در سهروردی تهران

یکی از مهم ترین اعضای صورت هر انسانی دندان های او می باشند. دندان ها علاوه بر اینکه عمل جویدن و هضم غذا را انجام می دهند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری دارند، همچنین دندان ها در بحث صوت و تکلم هم از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

متخصص دندانپزشکی در تهران

نکات ذکر شده بیانگر اهمیت دهان و دندان و همچنین بهداشت آن ها می باشد. همانطور که می دانید شما در تمامی مراحل زندگی خود به دندان هایتان نیاز دارید، بنابراین باید به شدت مراقب آن ها باشید و از خراب شدن و پوسیدگی آن ها جلوگیری کنید. مشکلات دهان و دندان از شایع ترین بیماری ها مخصوصا در جوامع جهان سوم می باشند، طبق آمارها بیش از  90 درصد افراد از مشکلات دهان و دندان رنج می برند. در صورتی که پوسیدگی دندان ها شدید باشد، دردهای مزمنی ایجاد می کند.

در ادامه این مطلب ما سعی می کنیم تا تمام نکات ضروری در بهداشت دهان و دندان، جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن آن ها را برای شما شرح دهیم.

با ما در بهترین متخصص دندانپزشک در تهران همراه باشید.

بهترین متخصص دندانپزشک در تهران
دکتر پرند کشاورزی بهترین متخصص دندانپزشک در تهران

پوسیدگی دندان ها چطور اتفاق می افتد؟

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که پوسیدگی دندان چیست؟ اصلا روند پوسیدگی دندان چگونه اتفاق می افتد؟ چه عواملی سرعت پوسیدگی دندان ها را افزایش و یا کاهش می دهند؟ چگونه دندان های پوسیده را تشخیص دهیم؟

تخریب نسوج سفت و سخت دندان که در اثر ایجاد یک محیط اسیدی در حفره دهان اتفاق می افتد، پوسیدگی نام دارد. پوسیدگی دندان ها بیشتر در کودکی و نوجوانی اتفاق می افتد و سرعت پوسیدگی دندان ها به عوامل زیادی از جمله جنس دندان ها، میزان رعایت بهداشت، نوع تغذیه، و … بستگی دارد که در ادامه به تفصیل در رابطه با آن ها با شما صحبت می کنیم.

بهترین خدمات تخصصی دندانپزشکی در تهران
بهترین خدمات تخصصی دندانپزشکی در تهران

دکتر پرند کشاورزی با ارائه خدمات تخصصی در زمینه ی دندانپزشکی و انجام کلیه جراحی های لثه و ایمپلنت در خدمت شما و آماده همکاری با کلیه عزیزان، همکاران و مشتریان گرامی است. ما خدمات تخصصی دندانپزشکی جراحی را به صورت ویژه در منطقه سهروردی تهران انجام می دهیم.

چگونه دندان های پوسیده را تشخیص دهیم؟

 • اولین نشانه دندان پوسیده وجود لکه های قهوه ای و یا سیاه بر روی آن می باشد.
 • احساس درد و تیر کشیدن دندان دیگر نشانه دندان پوسیده می باشد.
 • حساس بودن دندان ها نسبت به سرما، گرما ، مواد غذایی و شیرینی جات نشانه دیگر پوسیدگی دندان ها می باشد.

چه عواملی مسبب ایجاد پوسیدگی در دندان ها می باشند؟

 • تغذیه
 • جنس دندان ها
 • برخورد دندان با اجسام سخت و سفت
 • سن
 • عدم رعایت بهداشت
 • نوع شغل
 • استرس و بیماری های روانی
 • بارداری
 • استعمال دخانیات و مواد مخدر
 • بالا بودن تعرفه های دندانپزشکی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی در تهران

چطور از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنیم؟

همانطور که گفتیم مهم ترین عاملی که سبب پوسیدگی دندان ها می شود، جنس آن ها می باشد که جنس آن ها هم به ارث و تغذیه مادر در دوران بارداری بستگی دارد، بنابراین مادر باید حداکثر تلاش خود را برای داشتن بهترین تغذیه در دوران بارداری به کار گیرد. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها، افزایش مقاومت آن ها و از بین بردن محیط اسیدی دهان که در اثر وجود میکروب ها ایجاد می شود، حتما از دهانشویه استفاده کنید، البته در مصرف فلوراید یا دهانشویه زیاده روی نکنید. با اینکار کمتر به متخصص دندانپزشک در تهران نیاز پیدا می کنید.

شایان ذکر است که فلوراید ماده ای می باشد که در گوشت، غلات، میوه ها، سبزیجات  به مقدار فراوان وجود دارد، در واقع مصرف این مواد غذایی به افزایش مقاومت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آن ها کمک می کند، بنابراین استفاده از این مواد به عموم مردم توصیه می شود.

وقتی صحبت از یک  متخصص دندانپزشک در تهران می شود ما پیشنهاد می کنیم از کلینیک و خدمات ما در منطقه ی سهرودی تهران بهره مند شوید. ما با ارائه خدمات تخصصی و ارائه آنها با بالاترین استانداردهای لازم یکی از بهترین سرویس دهندگان در زمینه ی انجام جراحی های لثه و ایمپلنت در تهران هستیم.

بهترین جراح و متخصص لثه و دندان در تهران
بهترین جراح و متخصص لثه و دندان در تهران

همانطور که تغذیه درست در افزایش مقاومت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آن ها تاثیر گذار است، تغذیه نادرست هم می تواند در افزایش سرعت پوسیدگی دندان ها تاثیر گذار باشد، توصیه ما به شما کاهش مصرف شیرنیجات، شکلات، نوشیدنی هایی مانند نوشابه، آبمیوه های غیر طبیعی و …می باشد.

همچنین والدین باید طریقه ی صحیح مسواک زدن و نخ دندان زدن را به فرزندان خود آموزش دهند.

در چه مواردی باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کنیم؟

 • احساس درد دندان ها و یا حساس شدن آن ها نسبت به گرما و سرما
 • مشاهده لکه های قهوهای و یا مشکی بر روی دندان ها
 • خونریزی لثه ها و یا متورم و ملتهب شدن آن ها
 • اگر لثه ها دچار خوردگی شوند به صورتی که ریشه ها ی دندان ها دیده شود
 • نامنظم بودن دندان ها
 • جرم گرفتن دندان ها
 • نیاز به RCT
 • نیاز به ایمپلنت

به کدام دندانپزشک متخصص با کدام تخصص مراجعه کنیم؟

مهم ترین نکته برای زمانی که با مشکلات مربوط به دهان و دندان رو به رو می شوید و قصد دارید تا آن ها را درمان کنید، آن است که بدانید به کدام دندانپزشک با کدام تخصص مراجعه کنید.

اگر دندان های شما دچار پوسیدگی شد، کدام دندانپزشک را باید ملاقات کنید؟

اگر دندان هایتان نامرتب بود، باید به کدام دندانپزشک مراجعه کنید؟

برای درمان دندان از دست رفته چه باید کرد و به کدام دندانپزشک مراجعه کرد؟

برخلاف پزشکی که عموم مردم با تخصص های آن آشنایی دارند، دندانپزشکی جزء رشته هایی می باشد که بسیاری از مردم اطلاعات زیادی در رابطه با آن و تخصص های آن ندارند. در واقع بسیاری از مردم نمی دانند برای مشکلات دهان و دندانشان باید به کدام متخصص دندانپزشکی مراجعه کنند.

بهترین انتخاب را برای یک متخصص دندانپزشک خوب انجام دهید
بهترین انتخاب را برای یک متخصص دندانپزشک خوب انجام دهید

دندانپزشک ها پس از طی کردن دوره شش ساله دندانپزشکی عمومی  با دادن آزمون وارد مقطع تخصصی شده و پس از طی کردن دوره های علمی و عملی تخصص خود را می گیرند.

همانطور که گفتیم دندانپزشکی دارای تخصص های مختلف می باشد، شما با داشتن هر عارضه باید به متخصص مربوطه مراجعه کنید، در ادامه این مطلب ما قصد داریم تا شما را با انواع تخصص های دندانپزشکی آشنا کنیم، در صورتی که به این موضوع علاقه دارید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

ما پیشنهاد می کنیم برای مشاوره در زمینه ی جراحی لثه و متخصص ایمپلنت حتما با ما در زمینه ی متخصص دندانپزشک در تهران تماس بگیرید.

انواع تخصص های دندانپزشکی

 • ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی
 • اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه
 • متخصص بیماری های دهان
 • پروستودنتیست یا متخصص پروتز دندان
 • متخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • متخصص دندانپزشکی کودکان
 • پاتولوژیست دهان و دندان یا متخصص آسیب شناسی دهان و فک و صورت
 • متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • متخصص جراحی فک و صورت

در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا توضیحات مختصری در رابطه با هریک از تخصص های فوق ارائه دهیم.

خدمات یک متخصص دندانپزشک در تهران

در زیر می توانید برخی از خدمات یک متخصص دندانپزشک در تهران را مشاهده بفرمایید. لازم به ذکر است کلیه خدمات نامبرده شده در کلینیک دکتر پرند کشاورزی قابل انجام است.

متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست

یکی از مهم ترین رشته های تخصصی دندانپزشکی ارتودنسی می باشد. متخصصین ارتودنسی پس از طی کردن دوره 4 ساله رزیدنتی قادر هستند که دندان های نامرتب را جفت کنند. در صورتی که شما از نامرتب بودن دندان هایتان رنج می برید، باید به یک ارتودنتیست مراجعه کنید تا ناهنجاری های مربوط به نامرتبی دندان هایتان را درمان کند.

اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه

اندودنتیست ها به طور تخصصی به درمان ریشه می پردازند، در صورتیکه پوسیدگی دندان های شما به عصب رسیده باشد و شما نیازمند عصب کشی و یا درمان ریشه باشید و یا دندانی که قبل عصب کشی کرده اید نیازمند عصب کشی مجدد باشد، شما باید به یک اندودنتیست مراجعه کنید، همچنین برای جراحی ریشه دندان ها، دردهای پیچیده در ناحیه فک و صورت نیز باید به یک متخصص ریشه مراجعه کنید. دوره تخصص در این رشته تقریبا 3 سال می باشد.

متخصص بیماری های دهان و دندان

در صورتی که بافت های نرم و سخت دهان شما دچار عارضه شده باشد، شما باید به یک متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه کنید، تا وی به بهترین شکل ممکن عارضه شما را درمان کند. بیماری های مربوط به حفره دهان عبارتند از سرطان دهان، آفت کوچک، بوی بد دهان، دندان قروچه، تغییر رنگ بافت های دهان و …

متخصص دندانپزشکی کودکان

در صورتی که دندان های کودک شما دچار پوسیدگی یا هر عارضه دیگر ی شده باشدکه نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد، شما باید به یک متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه کنید. اصولا دندانپزشک کودکان دوره روانشناسی کودک را در دوره های تخصصی خود می گذرانند. دکتر پرند کشاورزی یکی از بهترین متخصصین در زمینه ی جراحی لثه کودکان است.

متخصص دندانپزشک کودکان در تهران
متخصص دندانپزشک کودکان در تهران

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

اصولا طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی توسط متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی انجام می شوند. در مواردی مانند نیاز به ترمیم دندان ها، کامپوزیت، ونیر، بیلچینگ و … شما باید به متخصص  دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید.

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

از دیگر تخصص های دندانپزشکی جراحی لثه یا پریودنتال می باشد. متخصصین لثه قادر هستند تا علائم بیماری های لثه را تشخیص داده و مشکلات و ناهنجاری های آن را برطرف کنند، در واقع جراحی لثه با حذف و ترمیم لثه ی آسیب دیده شرایطی را فراهم می کند که بافت جدید در لثه ایجاد شود، نتیجه عدم درمان بیماری های لثه از بین رفتن دندان ها می باشد. البته برخی از بیماران با هدف افزایش زیبایی دهان و دندان اقدام به جراحی لثه می کنند.

در صورتی که بیمار با مشکل از دست دادن دندان مواجه شده باشد، تنها راه درمان ایمپلنت یا کاشت دندان می باشد. در صورتی که با این عارضه مواجه شدید حتما به متخصص جراحی لثه و ایمپلنت مراجعه کنید، زیرا درمان ایمپلنت کاملا تخصصی می باشد.

متخصص دندانپزشکی در تهران

دکتر پرند کشاورزی

یکی از بهترین دندانپزشکان تهران در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت در تهران دکتر پرند کشاورزی می باشند. پرند کشاورزی با داشتن دانش روز دندانپزشکی در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت و همچنین داشتن جدیدترین تجهیزات روز دنیا در مطب خود، آماده خدمت رسانی به بیماران می باشد.


دکتر پرند کشاورزی

دکتر پرند کشاورزی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، دارای بورد تخصصی نظام پزشکی به شماره 74549 می باشد، که با بهره گیری از دانش روز سعی در خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. لازم به ذکر است که تمامی روش های درمان و تجهیزات مورد استفاده کاملا به روز و مطابق با آخرین متد های درمان و مراقبت از دهان و دندان می باشد. پرند کشاورزی یک مطب دندانپزشکی مجهز و پیشرفته در جهت تشخیص و درمان اختلالات و مشکلان لثه و دندان در شهر تهران می باشد. که با ارائه راهکار های جامع محافظت و انواع جراحی های دندان و لثه، در مسیر رضایت مشتریان خود می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

+ 13 = 19