نقش دندان در زیبایی و اعتماد بنفس

نقش دندان در زیبایی و اعتماد بنفس

دندان ها به نوعی ویترین صورت هر شخصی می باشند.بسیاری از افراد گمان می کنند که تنها اندازه و فرم بینی،فرم و حالت مو ها و درخشندگی و زیبایی پوست است که در زیبایی چهره اهمیت دارد.خیلی از آن ها نمی دانند که دندان و زیبایی آن تا چه حدی می تواند حالت چهره را جوان تر و شاداب تر کند.پس اگر شما نیز در حال خواند این مطلب هستید پس گمان دارید که دندان ها در زیبایی ظاهری صورت از اهمیت خاصی برخوردارند.به جای درستی آمده اید! تا پایان با ما همراه باشید تا از اهمیت دندان در زیبایی و اعتماد بنفس بیشتر بدانید.

بهترین دندانپزشک در تهران

 

نقش دندان در زیبایی و اعتماد به نفس

 

 

ممکن است بارها برایتان اتفاق افتاده باشد که بخواهید بخندید اما فکر کنید که اگر آن را پنهان کنید بهتر است.البته این تنها یک فکر است و فکر نیز از بازخورد های محیط اطرافتان نشات می گیرد.اما محیط اطرافتان چه واکنشی به شما نشان داده است؟!احتمالا از وضعیت کنونی دندانهایتان راضی نیستید و همین باعث شده تا نتوانید در لحظاتی که نیاز دارید از ته دل بخندید.ممکن است دندان هایتان از سفیدی به سوی زرد شدن رفته باشد،ممکن است ریشه یکی از دندان هایتان کمی منحرف رشد کرده باشد و دیگر دندان هایتان را تحت تاثیر و انحراف قرار داده باشد.ممکن است حتی دندان هایتان در اثر پوسیدگی سیاه شده باشد و یا ممکن است دندان های بالاییتان از دندان های پایینی بلند تر باشد.

قاعدتا نمی خواهید در دسته کسانی قرار بگیرید که هنگام خندیدن دستشان را بر روی دهانشان می گذارند تا کسی دندان هایشان را نبیند.یا کسانی که حتی وقتی دوست دارند از ته دل و با تمام وجود بخندند ولی ترجیح می دهند از لبخند زدن صرف نظر کنند.اما شایع ترین مشکلاتی که شما را از مجاب می کند تا لبخند نزنید چیستند؟

تغییر شکل کلی دندان ها

پس از گذشت چند سال از دوران جوانی کم کم در حالت دهان و دندان هایتان تغییراتی را احساس می کنید.دندان هایتان دیگر مثل سابق نیستند.جداره های لثه ها و کناره های لب هایتان تغییر حالت می دهند و دندان هایتان کوتاه تر می شوند و این حالت باعث می شود تنش های دندان هایتان بیشتر شده و در نتیجه شکستگی ها و لب پر شدن آن ها بیشتر شود.با گذشت زمان این مشکل شدید تر شده تا اینکه درمان کمی سخت خواهد شد.

چگونه این مشکل را حل کنم؟

پزشک می تواند لبه های پریده دندانهایتان را با استفاده از مواد سفید مخصوص این کار ترمیم دهد.همچنین لازم است لبه های شکسته شده در دندان ها را بصورت غیر محسوس و با استفاده از تجهیزات دندانپزشکی گرد کرد تا لب یا لثه ها را دچار پارگی و یا زخم نکند.

کوتاهی دندان ها

بعد از گذشت زمان و ورود به سن بحران دندان ها، دو دندان جلویی که از همه دندان ها تقریبا بلند تر هستند،رو به تحلیل رفته و تا جایی کوتاه می شوند که حالت چهره را به شدت تحت تاثیر قرار خواهند داد.همچنین پس از کوتاه شدن دندان های جلویی تکیه گاه دندان های همسایه فشار های جانبی را بر دیگر دندان ها وارد کرده و موجب بروز درد می گردد.

چگونه این مشکل را حل کنم؟

اگر دندان ها خیلی کوتاه نشده باشند می توان به توصیه دندانپزشک،دندان ها را با پوشش های ورنیر چینی روکش کرد.در این پروسه با تجهیزات مخصوص اندازه دندان را کوتاه کرده و در نهایت آن را روکش می کنند.

نقش دندان در زیبایی و اعتماد به نفس

 

 

اهمیت پیگیری قبل از درمان

دندان از آن دسته از اجزاء بدن است که اهمیت زیادی در زندگی همه ما دارد!همه ما می دانیم که مشکلات دهان و دندان را می توان حل کرد لیکن دندان درست شده هر چقدر هم اصولی درمان شده باشد،به دندان اصلی نخواهد رسید.مطمئن باشید که پس از درد های شدید دندان و یا عدم امکان استفاده درست از آن ها متوجه این نعمت خواهید شد.بنابراین چه بهتر است که قبل از فرآیند درمان و مراجعت به پزک حتما از بروز هرگونه مشکل پیشگیری نمائید.

مطمئن باشید با مراقبت صحیح از دندان هایتان می توانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را صد در صد بازگردانید و به خود و کسانی که دوستشان دارید لبخندی زیبا هدیه دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

43 − 34 =