15 راهکار برای رفع بوی بد دهان

15 راهکار برای رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان یکی از آزار دهنده ترین و بزرگترین مشکلات بسیاری از افرادمی باشد، بسیاری افراد از این مشکل بزرگ رنج می برند و همواره در پی یافتن راهکارهایی برای از بین بردن این عارضه هستند، چگونه باید بوی بد دهان را از بین ببریم؟ در ادامه این مطلب ما میخاهیم 15 راهکار برای رفع بوی بد دهان به شمامعرفی کنیم، تا به سادگی با این عارضه مقابله کنید، اگر به این موضوع علاقه دارید لطفا ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

 1.  گام اول برای از بین بردن بوی بد دهان، رعایت بهداشت می باشد، شما باید بعد از صرف هر وعده غذایی دندان هایتان را مسواک کنید، تا از باقی ماندن مواد غذایی بین دندان هایتان جلوگیری کنید.
 2. در هنگام مسواک کردن دندان هایتان حتما سعی کنید تا زبانتان را هم مسواک کنید، در واقع سعی کنید مسواک را به آرامی بر روی پرزهای زبانتان بکشید، همانطور که می دانید پرزهای دهان محل تجمع باکتری ها هستند و حتما باید تمیز شوند.
 1. سعی کنید به طور مداوم و سالانه به متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید، تا وضعیت دندان هایتان را بررسی کند، تا در صورت نیاز اقدام به درمان عارضه شما کند.
 1. سعی کنید از آدامس های بدون قند به طور مداوم استفاده کنید، این کار به افزایش ترشح بزاق دهان شما کمک می کند.
 2. در صورتیکه شما هم جزء افرادی هستید که دهانتان سریع خشک می شود، مصرف مایعات را افزایش دهید. سعی کنید در طول روز به کرات آب بنوشید، نوشیدن آب به تمیز شدن دهان از باقی مانده های غذا در بین دندان ها کمک می کند.
 3.  در صورتیکه از عارضه بوی بد دهان رنج می برید، از مصرف دهانشویه های الکلی ونعنایی جدآ خودداری کنید، زیرا این دهانشویه ها سبب تشدید مشکل شما می شوند و بوی دهان شما را بدتر می کنند. 15 راهکار برای رفع بوی بد دهان
 4. از میوه ها و سبزیجاتی مانند کرفس خام، هویج، جعفری و … استفاده کنید، اینها می توانند از شکل کیری پلاک در دهان جلوگیری کنند.
 5. خوردن برخی از مواد غذایی نظیر سیر و پیاز باعث ایجاد بوی بد در دهان می شوند، در صورتیکه بوی دهان از نظر شما آزار دهنده است، سعی کنید از خوردن آن ها اجتناب کنید.
 6. همانطور که گفتیم خشکی دهان باعث تولید بوی بد می شود، بنابراین سعی کنید از موادی نظیر قهوه که سبب خشکی دهان می شود، کمتر استفاده کنید.
 7. در افراد سیگاری تار و نیکوتین موجود در سیگار روی پرزهای دهان باقی می ماند که نتیجه آن کاهش ترشح بزاق دهان  و تولید بوی ناخوشایند می شود.
 8. برای خوشبو کردن تنفستان می توانید از قرص های نعنایی استفاده کنید.
 9. ترکیب پراکسیدهیدروژن 50 درصد و آب را در دهانتان بچرخانید، این ماده می تواند بسیاری از باکتری های موجود در دهانتان که تولید بوی ناخوشایند می کند را از بین ببرد. 15 راهکار برای رفع بوی بد دهان
 10. از ترکیب آب و نمک استفاده کنید، این ترکیب میزان PH دهان شما را تنظیم می کند و همچنین شرایط را برای رشد میکروب ها و باکتری ها سخت می کند، شما برای درست کردن این ترکیب فقط نیاز دارید تا یک قاشق چای خوری نمک را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و در طول روز آن را استفاده کنید.
 11. شما می توانید از طریق ترکیب کردن روغن درخت چای، روغن نعناع، روغن لیمو در یک لیوان آب یک دهانشویه درست کنید و از آن به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده استفاده کنید.
 12. یکی از موادی که می تواند در ازبین بردن بوی بد دهان به شما کمک کند، دارچین می باشد. دارچین حاوی ماده ای به نام آلدهید سینامیک می باشد، شما می توانید یک قاشق پودر دارچین را درون یک کاسه آب بجوشانید، مقداری هل به آن اضافه کنید. این ترکیب می تواند میزان باکتری های موجود در دهان شما را کاهش دهد.
 13. لیمو ترش در دسته مواد اسیدی قرار می گیرد شما می توانید نصف لیمو ترش را با یک لیوان آب ترکیب کنید، این ترکیب به تازه و خوشبو شدن نفس شما کمک می کند.
 14. شنبلیله به ازبین بردن بوی بد دهان کمک میکند، شما می توانید با دانه های شنبلیله چای درست کنید.
 15. رازیانه هم می تواند به شما در ازبین بردن بوی بد دهان کمک کند، شما می توانید رازیانه را به صورت چای استفاده کنید و یا بعد از هر وعده غذایی یک قاشق چای خوری رازیانه را درون دهان بریزید و بجوید.

هدف از نوشتن این مطلب بیان 15 راهکار برای رفع بوی بد دهان بود، امیدواریم این مطلب مورد پسند شما همراهان همیشگی واقع شده باشد، از اینکه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کردید از شما سپاسگذاریم.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

− 2 = 4