6 فرمول برای از بین بردن زردی دندان ها

6 فرمول برای از بین بردن زردی دندان ها

زرد شدن دندان ها می تواند نشانه پوسیدگی و تراکم جرم باشد.این مسئله پس از مصرف غذاهای مختلف نیز ایجاد می شود، اما با استفاده از توصیه های زیر می توان زردی دندان ها را از بین برد و ظاهر آن را زیباتر کرد. ریحان این گیاه علاوه بر این که درمان بسیاری از دردهاست، زرد شدن دندان ها می تواند نشانه پوسیدگی و تراکم جرم باشد. این مسئله پس از مصرف غذاهای مختلف نیز ایجاد می شود، اما با استفاده از توصیه های زیر می توان زردی دندان ها را از بین برد و ظاهر آن را زیباتر کرد.

ریحان: 

این گیاه علاوه بر این که درمان بسیاری از دردهاست، سفید کننده دندان نیز به حساب می آید و از دهان در برابر مشکلات و بیماری های متعدد محافظت می کند. برگ های ریحان را خشک و آسیاب کنید سپس به خمیردندان اضافه و هر روز از آن استفاده کنید(dot)

نمک:

نمک یکی از قدیمی ترین درمان ها برای رفع زردی دندان هاست. کافی است مقداری نمک و زغال را با هم مخلوط و دندان را با آن تمیز کنید. دانه های نمک، صیقل دهنده است و لایه زرد چسبیده روی دندان را از بین می برد. این روش نسبت به خمیردندان اثر ملایم تری دارد.

پوست پرتقال:

پوست پرتقال درمان عالی برای بوی نامطبوع دهان و زردی دندان است. کافی است قبل از خواب، پوست پرتقال را به دندان بمالید. ترکیب کلسیم و ویتامین C موجود در آن، میکروب های دهان و زردی دندان را از بین می برد و باعث خوشبو شدن دهان می شود. می توان پودر پوست پرتقال را نیز به خمیردندان اضافه کرد.

هویج:

فیبر موجود در هویج به عنوان پاک کننده دندان عمل می کند. جرم ها و زردی دندان را نیز از بین می برد.

چریش:

از قدیم، از چریش به عنوان سفید کننده دندان استفاده می شود. با چوب درخت چریش نه تنها ذرات غذای گیر کرده از بین دندان خارج می شود بلکه بوی بد دهان نیز از بین می رود و زبان نیز تمیز می شود. این گیاه خاصیت طبیعی ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده دارد.

جوش شیرین:

این ماده اسیدهای موجود در دهان را خنثی می کند و صیقل دهنده ملایم است. مالیدن جوش شیرین به آرامی به دندان، کمک می کند تا لایه های زرد از بین برود. می توان این پودر را به خمیردندان نیز افزود.

علل زردی دندان ها

سوال خیلی از شما عزیزان این می باشد که، چرا دندان های ما زرد رنگ می باشد. زردی دندان دلایل متفاوتی دارد. یکی از دلایل متداول زردی رنگ دندان مسواک نزدن و یا استعمال دخانیات می باشد. در نظر داشته باشید که استعمال دخانیات نه تنها بر روی عمر دندان های شما تاثیر منفی دارد، بلکه تاثیر زیادی هم بر روی سلامتی و طول عمر خود شما دارد. خیلی از شما عزیزان از رنگ زرد و یا گاها رنگ قهوه ای دندان های خود رنج می برید. برای حل این مشکل ابتدا باید دلیل زرد شدن دندان هایتان را بدانید سپس روش هایی برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می دهیم.

مهم ترین مواردی که می توانند دلیل زردی دندان شما باشد

  • سن

با بالا رفتن سن کم کم مینای دندان ها بر اثر سایش از بین می رود. این سایش باعث نمایان شدن رنگ زردی عاج دندان می شود. بالا رفتن سن یکی از دلایل شایع تغییر رنگ دندان ها می باشد. در نتیجه سالمندان به طور معمول دندان های زرد تری دارند.

  • عادات غذایی

استفاده از یکسری نوشیدنی ها و خوراکی ها باعث تغییر رنگ دندان ها می باشد. نوشیدنی هایی مانند: چای و قهوه در زرد شدن دندان بسیار تاثیر گذار هستند. استفاده ی زیاد و طولانی مدت از چای و قهوه قطعا باعث زردی و یا قهوه ای شدن دندان ها می شود. حتما شما برای سفید کردن دندان هایتان به دندانپزشک مراجعه کردید. یکی از روش هایی که به شما عزیزان توصیه می شود انجام بلیچ می باشد. در این درمان دندانپزشک به شما توصیه می کند بعد از انجام بلیچ از خوراکی های رنگی مانند: زردچوبه، قهوه، چای مدتی استفاده نکنید.

  • استعمال دخانیات

یکی از مهم ترین دلایل زردی رنگ دندان استعمال دخانیات می باشد. اگر استعمال دخانیات یکی از عادات شما می باشد، منتظر زردی و یا حتی قهوه ای شدن دندان هایتان باشید.

  • ژنتیک

کسانی که دندان های زردی دارند ابتدا بررسی در خانواده ی خود انجام بدهند. بررسی کنید که اقوام شما بیشتر دارای دندان های زرد و یا سفید هستند. دلیل زردی دندان های تعدادی عامل ژنتیکی می باشد. بررسی کنید این زردی دندان ژنتیکی و یا اکتسابی می باشد.

  • وارد شدن ضربه به دندان

اگر به دندان های شما به خصوص دندان های جلویی ضربه وارد شود احتمال زیاد موجب تغییر رنگ دندان های شما می شود. زمانی که دندان ضربه می خورد یکسری از رگ های خونی موجود در دندان پاره می شود. این خون به داخل عاج نفوذ کرده سپس بعد از مدتی تغییر رنگ حاصل می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

83 + = 87