بازسازی لثه تحلیل رفته

before after

نمونه قبل و بعد از جراحی لثه

تحلیل لثه

با کمک تکنیک های پیوند لثه، زیبایی مجدد دندان ها و سلامتی لثه تا حدود زیادی قابل بازگشت است

تحلیل لثه در نتیجۀ عوامل متعدد از جمله عفونت لثه ها، روش نادرست مسواک زدن، وجود لثۀ نازک و کم عرض، موقعیت نامناسب دندان در فک، ارتودنسی, عادات دهانی نامناسب و... بروز می نماید. تحلیل لثه میتواند علاوه بر نمایان شدن ریشه دندان در هنگام صحبت کردن و خندیدن، باعث بروز حساسیت دندانی، پوسیدگی ریشه ودر موارد شدیدتر، از دست رفتن استخوان اطراف دندان و لقی دندان شود.

تغذیه مناسب با حداقل قندهای قابل تخمیر

شستشوی مرتب دهان با آب نمک و دهان شویه‌

اصلاح پرکردگی‌های غلط و پروتزهای نامناسب

جرمگیری کردن دندان‌ها در صورت لزوم

قبل و بعد از جراحی لثه
جراحی های شایع لثه
  • جراحی فلپ جهت بازگرداندن سلامت لثه
  • جراحی بازسازی منبع تحلیل رفتۀ لثه و استخوان
  • جراحی ایمپلنت (یه منظور جایگزینی دندان های از دست رفته)
  • جراحی افزایش طول تاج (به منظورانجام درمانهای پروتزی)
  • جراحی اصلاح طرح لبخند

بیماری های عفونی لثه در اثر تجمع پلاک میکروبی آغاز می شود. بافت لثه از حالت طبیعی صورتی کم رنگ است. به دنبال شروع بیماری لثه، تورم بافت لثه، تغییر رنگ قرمز لثه، خونریزی لثه در هنگام مسواک زدن یا نخ دندان، بوی بد دهان و در موارد شدیدتر لقی دندان ها را خواهیم داشت. درمان بیماری عفونی در مراحل اولیه با کمک جرمگیری و کورتاژ و در مراحل پیشرفته تر با کمک روش های جراحی فلپ قابل درمان است. البته رعایت بهداشت توسط بیماردر تمام مراحل درمان و پس از درمان، ضامن حفظ نتیجۀ درمان و سلامت لثه می باشد.

توضیحاتی در خصوص جراحی لثه

در مواقع بروز بیماری های لثه و یا تحلیل رفتن آن می بایست حتما به یک جراح لثه مراجعه کنید.در این حالت به تشخیص پزشک باید جراحی شوید.چنانچه مستعد این بیماری باشید به مرور و با بروز علائم مختلفی به آن پی خواهید برد.در این حالت در قسمت مرز میان دندان و لثه تجمعی از پلاک های میکروبی به وجود خواهد آمد که باعث به وجود آمدن التهابات و عفونت های ناشی از آن می شود.معمولا دارو های ناسالم،مصرف مداوم دخانیات در طولانی مدت،عدم جرم گیری طولانی مدت و دیگر عوامل جانبی می تواند بیماری های موجود در لثه را برانگیزاند.چنانچه دچار این مشکل شده اید ابتدا با مراجعه به دندانپزشک متخصص دریابید که آیا می توان با راه حل دارویی به درمان بپردازید یا خیر.

چنانچه راه حل دارویی و درمانی موثر واقع نشد چاره ای جز انجام جراحی نیست.

انواع جراحی لثه

  • برداشت فصله بین دندان و لثه (پاکِت) :در این روش جراحی،جراح بخشی از لثه را برش داده و آن را به سمتی هدایت می کند تا بتواند قسمت تحتانی آن را از پلاک های میکروبی و اجرام تجمع یافته تخلیه کند.پس از انجام این عمل لثه بخیه می خورد تا به اصطلاح در جایگاه خود جوش بخورد.
  • بازسازی لثه : بازسازی لثه شامل آن قسمتی از فرآبند جراحی می شود که در حین آن جراح قسمتی از لثه را برش داده و به سمت بالا هدایت می کند تا بتواند قسمت تحتانی لثه را به طور کامل از میکروب ها و باکتری ها پاکسازی نماید.سپس لثه از دست رفته را با استفاده از مواد پیوندی استخوان،غشا و یا پروتئین های تحریک کننده بازسازی لثه بازسازی می نماید.
  • افزایش طول تاج : در این نوع از فرآیند جراحی،جراح آن قسمت از لثه را که دندان را در حدی غیر معمول پوشانده است و تاج دندان را کوتاه جلوه می نماید،برش می دهد و بر می دارد.این در حالیست که این متد جراحی معمولا برای اهداف زیبایی و لبخند لثه ای انجام می پذیرد.
  • پیوند بافت :در این روش جراح بخشی از بافت قسمتی از دهان بیمار را برداشته و آن را به قسمتی که ریشه دندان در اثر تحلیل لثه به عقب رانده شده ،پیوند می زند.این روش نیز جزئ روش هایی برای بهبود لبخند لثه ایست و جنبه زیبایی خواهد داشت.

بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشک خوب در تهران

دندانپزشک تهران